Компанія ВІА ТЕЛЕПОРТ створена в 2000 році. В цьому ж році був запущений програмно-апаратний комплекс для мовлення ТЕЛЕТЕКСТУ (ІНТЕРТЕКСТ) на телеканалах ІНТЕР, ІНТЕР+, ENTER і ENTER-ФІЛЬМ.

В 2004 році компанія розробила і запустила в експлуатацію унікальний як для пострадянських країн програмно-апаратний комплекс інтерактивних послуг в ІНТЕРТЕКСТІ на телеканалі ІНТЕР. Комплекс дозволяв телеглядачам за допомогою СМС-повідомлень спілкуватись в інтерактивних чатах в межах ІНТЕРТЕКСТУ, а також розміщувати свої оголошення.

Далі мовлення ІНТЕРТЕКСТУ розповсюдилось на інші телеканали ІНТЕР МЕДІА ГРУП: НТН, МЕГА і ZOOM. Наразі ІНТЕРТЕКСТ доступний для телеглядачів в аналоговому ефірному мовленні, кабельному цифровому мовленні і супутниковому мовленні на території майже всієї країни.

Крім комунікації з телеглядачами через короткі повідомлення компанія також розробила власний програмно-апаратний комплекс для телефонії для потреб інтерактивної взаємодії з глядачами. Це IVR-системи, а також системи голосової комунікації для телеглядачів через мобільні пристрої і пристрої стаціонарного зв'язку, як з використанням коротких номерів доступу, так і на номерах діапазону 0900 і 0800.

Компанія реалізовувала багато проектів на телеканалах ІНТЕР МЕДІА ГРУП, які вимагали інтерактивну взаємодію з телеглядачем у режимі реального часу: інтерактивні голосування, опитування, вікторини тощо.