SMS залишається найбільш популярною двосторонньою комунікаційною платформою на планеті. Це переважно недорого і зручно для користувачів. Також це одна з найбільш вигідних опцій, яка надається мобільними операторами. В той час як SMS "просідає" на все більш розгалуженому ринку, більшою мірою зростаючого за рахунок додатків для обміну повідомленнями, це найближчим часом ніде не відбудеться. Ось п'ять причин, чому:

 1. Обсяги SMS збільшуються а не скорочуються.
  Дійсно, обсяги пересилання SMS повідомлень продовжують повсюди збільшуватись захоплюючими темпами. У 2011 році більше ніж 7,8 трильйонів SMS були відправлені по всьому світу. Це значно перевищує кожні інші технології передавання повідомлень разом узяті. Провідні додатки для обміну повідомленнями такі як: WhatsApp, iMessenger, BlackBerry Messenger тощо, відправили 3,5 трильйонів повідомлень разом узяті. Multimedia messaging service (MMS) додають ще 200 мільярдів повідомлень. Швидкість передавання SMS зростає і очікується щорічне її зростання принаймні після 2016 року, як стверджують кілька дослідницьких організацій.
 2. SMS — це важливе джерело доходів для операторів мобільного зв'язку у всьому світі.
  SMS дають 63,5 % доходів від мобільного обміну повідомленнями у всьому світі. І це становить деінде приблизно 10 % від поточного середнього прибутку операторів. Важко повірити, що оператори мобільного зв'язку не будуть думати про способи надання більшого функціоналу SMS, або про скорочення вартості на стільки, щоб це мало сенс для користувачів.
  Насправді є декілька прикладів того, що вони вже приймають важливі кроки. Наприклад, SMS надіслані через механізм першої спроби доставки може потенційно заощадити кошти у 80–90 % текстових повідомлень. Розумна тарифна політика також може принести зиск: тут, у США ми пов'язуємо SMS із нашими телефонними тарифними планами, а це означає, що немає межі, як багато повідомлень кожний абонент надсилає в місяць. Що заважає використовувати SMS?
 3. SMS — це реальна і дуже надійна платформа.
  Ви можете користуєтесь iMessage з друзями, які також використовують iPhones. Але щодо друзів, які використовують Android? А колеги, які використовують BlackBerry пристрої? Ваша мама, яка використовує особливий телефон? Щоб спілкуватися з ними, SMS є найнадійнішим рішенням. Це зв'язано з простою реалізацією, яка жорстко вбудована у загальну мобільну інфраструктуру і розповсюджена на всіх телефонах.
  Більше того, ми вважаємо iMessage і інші чат-додатки ненадійними. SMS працює навіть у екстремальних ресурсо-обмежених умовах, включаючи відсутність Інтернет доступу і навіть у ситуаціях з браком трафіку мобільного оператора. Наприклад, у надзвичайних ситуаціях, текст має більше можливостей досягти абонентів ніж інші засоби комунікації. Цей рівень ресурсної невибагливості є скрізь неперевершений у глобальній комунікаційній інфраструктурі.
 4. Збільшення використання у бізнесі, державному і неприбутковому секторах.
  SMS демонструє динамічне зростання як засіб для бізнесу, державного і не прибуткового секторів для поєднання широких верств населення. Наприклад, Детройт нещодавно започаткував програму Text-My-Bus, яка дозволяє громадянам, які користуються громадським транспортом, знати, коли прибуде наступний автобус чи потяг на певній зупинці або станції. Бізнес все більше розглядає SMS як носія для рекламування спеціальних цін або подій для клієнтів. UPS, наприклад, використовує SMS щоб повідомляти клієнтів про проходження їхніх пересилань. І неприбуткові організації все частіше беруть участь у програмах text-to-donate, коли благодійник може відправити коротке повідомлення на короткий телефонний номер і невеликий внесок додається до пов'язаного з цим номером рахунку. Найбільш відомий — Американський Червоний Хрест, який зібрав більш ніж 43 мільйона доларів через text-to-donate під час кампанії допомоги потерпілим від землетрусу на Гаїті у 2010 році.
  Ми передбачаємо, що вони віддають перевагу SMS, а не іншим сервісам з обміну повідомленнями значною мірою тому, що гарантія отримання повідомлення користувачем дуже висока, про що йдеться у попередньому пункті. Коли так багато мобільних телефонів у обігу, це чи не єдина глобальна платформа з обміну повідомленнями у наш час. Для людей, які хочуть досягти найширшого охоплення зручним засобом, SMS є єдиним дійсним рішенням. Оскільки всі ці служби отримують більше можливостей, люди продовжуватимуть спілкуватися через SMS.
 5. Чат намагається наслідувати успіх SMS.
  Багато аналітиків вбачають сервіси з обміну повідомленнями, такі як: iMessage, WhatsApp, Mxit тощо, як загрозу для SMS. Ці додатки оперують через тарифний план передавання даних, а не через SMS протокол. З цього аргументу витікає, що у випадку коли тариф на передачу даних менше тарифного плану на SMS, користувачі будуть йти шляхом найменших витрат, що витіснятиме SMS з найпопулярніших платформ. Щоб бути чесними, ми бачили це у декількох місцях. У Гонконзі, Австралії і Фінляндії спостерігається зниження використання SMS. У США рівень використання SMS уперше знизився у 2011 році. Але зниження використання не означає зникнення всієї платформи. Справді, SMS залишається найбільш популярною платформою у США, незважаючи на відносну поширеність iMessage, Blackberry Messenger і Facebook chat.

Тревор Нобліч, керівник проекту, FrontlineSMS, Вашингтон, США.

Portio Research* вважає ці аргументи кроком вперед, який передбачає, що додатки для обміну повідомленнями можуть бути лише доповненнями до все більш зростаючого і розгалуженого ринку, а не бути нищівником SMS.

*) Portio Research Ltd — незалежна дослідницька компанія, яка спеціалізується на мобільних повідомленнях.